Ste dobrý fotograf, ale chcete byť aj úspešný?

 

 

Ako predať viac fotografií vo fotobanke?
Vážení fotografi a grafici, držte sa zásad pre vytváranie kvalitných fotografií a dobre predávané grafiky. Vaše práca je vaše reklama a dobrá reklama prínáša nie nielen vysoké zárobky. Opäť Vám prinašame pár informácií, ktoré je potrebné si pripomenúť:
1. DôLEŽITA PRAVIDLÁ A ZÁSADY VKLADANIE FOTOGRAFIÍ
 
-Je dobré dodržať zlatý rez alebo pravidlo tretín
-Porovnajte si horizont a vertikal. Príroda alebo fotografovaný objekt by mal byť v rovine
-Choďte za svetlom vkladajte čisté, jasné, ostré a dobre farebné fotografie
- Farby hrajú prím. Aj nočné fotografie potrebujú svoje svetlo. Svetlo je skvelý pomocník pri fotení. Pozor však na Prepaľ alebo podpaľovanie. Farebné, žiarivé a jasné fotografie sú veľmi žiadanej
Přemýšlajte nad kompozíciou. Objekty, situácie a momenty, ktoré fotíte, by mali dávať zmysel. Pamätajte, že väčšina našich zákazníkov nakupuje fotografie pre svoju propagáciu.
 
2. KVALITA FOTOGRAFIÍ
Častým dotazom žiadateľov a začínajúcich prispievateľov je kvalita fotografie. Blysknite sa a ukažte už od počiatku to najlepšie, čo viete. Zvyšuje sa tým tiež šanca na vyššie provízne odmenu všetkých Vašich ponúkaných prác. Posielajte kvalitné fotografie. Najmenší potrebné rozlíšenie je 8 Mpx, uprednostňujeme však fotografie vyšších rozlíšení.
 
3. LOGA
Naši zákazníci chcú často používa Vašu prácu ako logo pre svoje podnikanie. Dajte im k tomu povolenie, označte Vašu fotku alebo grafiku licencií LOGO. Dostanete sa do užšieho výbere tvorcov log. Zákazníci tiež majú snadnější prístup do celej Vašie galérie.

                  

4. POUŽÍVAJTE RELEASE
Ak máte podpísaný release na fotografovanej objekty, výrazne sa zvýšie šance možných predajov. Ak je na fotografiu objekt podliehajúci autorskému právu, alebo jasne rozoznateľná osoba, nahrajte k fotografii aj PROPERTY alebo MODEL release. Tým umožníte klientovi fotku použiť aj pre komerčné účely. Fotka, na ktoré sú rozpoznateľné osoby a nemá model release, je veľmi zle predajná a preto ju naši administrátori k predaju neschváli.


5. FOTTE VECI OKOLO SEBA
Stále je dopyt po českom a slovenskom tradičnom jedle, regionálnych zvykoch, slovenkych ľuďoch v ich bežnom prostredí. Naozajstný život mimo štúdio. Pracovníci v akcii, vianočky, kapry, rožky, žemle, zabíjačka, tradičné slovenské potraviny vo všeobecnosti, čapované zmrzliny, rodiny, deti, dôchodcovia, mesta i lesy, domy i domovy, prirodzené fotky z prirodzeného prostredia našich krajov.

           

 

6. PROPAGUJTE SE

Chcete něco sdělit naššim zákazníkům nebo je zajímavé to, co děláte? Napiššte o sobě článek s ukázkami Vašší práce. Dejte vědět, žže existujete a jak jste ššikovní. Své články posílejte na e-mail fotobanka@fotky-foto.sk. Kvalitní a výjimečné články uveřejníme na našich stránkách s odkazy na Vaše portfolio. Pracujte na Vašem zviditelnění.

Autori: Lucie Kloučková

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)