Ako vytvoriť obrázok s textom

Obrázok s textom je bežná vec, ale nie každý umi vytvoriť grafický obrázok s textom. Radi by ste poslali niekomu pohľadnicu na email s venovaním, ale neviete, Ako vložiť urobiť do obrázku slová? Rada Vám pomôžem a naučím Vás, ako jednoduché je vložiť text do fotografie nebo do vybraného obrázku.

  1. 1. Program Malovanie
    Program Malovanie má každý na svojom počítači, preto je veľmi jednoduché vytvoriť obrázok s textom. Najprv si otvorte program Maľovanie, pote si vložte obrázok do Maľovanie zapomoci- súbor - Otvoriť, vyberte si obrázok z ponuky Počítače alebo knižnice, kliknite na Otvotiť. Alebo môžete obrázok vložiť aj za POMOCI ikonky vložiť Z. Otvorí sa vám vybraný obrázok zo súboru, s ktorým Už môžete ďalej pracovať.

Program MALOVANIE s otvorenom obrázkom


2. VLOŽENIE TEXTU
Druhým krokom je vloženie textu. Text do obrázka vložíme vďaka ikone A (TEXT), na ktorú klikneme a ktorá je v záhlaví nad obrázkom.


Klikneme na ikonu A (TEXT) a potom na obrázok. Zobrazí sa vám obdĺžnik, ktorý môžeme posúvať / zväčšovať / zmenšovať. V obdĺžniku sa objavuje kurzor myši, a keď do neho kliknete, môžeme písať text. V záhlaví si môžeme vybrať VEĽKOSŤ aj STYL písma, farbu. Záleží, akú máte predstavu, ako by priania malo vyzerať. Ak máte text napísaný, stačí už len kliknúť mimo obdĺžnik do obrázka a text s obrázkom je hotový.
Pozor !! Možno sa vám pri tvorení obrázku s textom stanú dve veci a neviete si rady: Napísali ste text, ale nejde vám zmeniť štýl písma. Prečo? Musíte mať napísaný text a daný do bloku, to znamená, že myšou celý text vezmete pravým tlačidlom a stmaví sa. Ak je text v bloku, môžete zmeniť jeho štýl.

 


Po druhé text máte, ide vám aj zmeniť, ale nejde vám presunúť treba doprostred. Tu postačí prejsť myšou na obdĺžnik a myš sa zmení na biely krížik, ktorý vám umožní s obdĺžnikom pohybovať.

 

3. FAREBNÝ TEXT
Obrázok s textom máte už vytvorený, ale stále to nie je ono, chceli by ste nejaký efekt alebo niečo originálne aby upútal? Poradím vám, ako pekné vytvoriť želanie, aby pekne vyzeralo. Vložte do obrázku text 2x ale zakaždým v inej farbe. Text sa v obrázku zvýrazní a upozorní na vpísanej želanie.

 

Ako na to?
Text opäť text dáte do bloku a pravú myšou kliknete, otvorí sa vám tabuľka az nej vyberiete KOPÍROVAŤ. Text sa vám skopíruje a vy už len kliknete na ikonku A (TEXT) a druhým kliknutím do obrázka. Objaví sa vám obdĺžniček, kliknete do neho pravým tlačidlom a dáte VLOŽIŤ. Vloží sa vám pôvodná text aj s rovnakou farbou.
Potom dáte celý skopírovaný text do bloku a vyberiete si inú farbu, než je tá pôvodná. V našom prípade žltú. Obdĺžnik presuniete vďaka myši zmenenou v biely krížik a posuniete kúsoček pod úroveň pôvodného čierneho textu, tým vytvoríte dvojitý a dvojfarebný nápis.

 


Obrázok po vytvorení uložíte kliknutím na súbor, ULOŽIŤ AKO, kde sa vám zobrazí okno, kam sa obrázok uloží - uložiť ako PLOCHA (nájdete obrázok na ploche) alebo ho môžete vložiť do svojej vytvorenej zložky. NÁZOV SÚBORU: pomenujte svoj obrázok pre lepšie hľadanie v počítači alebo na ploche. ULOŽIŤ AKO TYP: JPEG. A kliknite na ULOŽIŤ.


Týmto jednoduchým spôsobom môžete vytvoriť akékoľvek prianie alebo pozvánku s textom podľa vašich predstáv kresliacim programu MAĽOVANIE.

 

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)