Fotoalbum versus fotokniha

Poznáte to? Šuplík plný albumov s rodinnými fotografiami? Určite to tak má väčšina z Vás doma. Snímky, ktoré ste "nacvakali", nechali vyvolať a založili do nejedného fotoalbumu. Teraz sa kocháte a spomínate na krásne chvíle pred niekoľkými rokmi. Najčastejšie takhle uchovávame fotografie našich detí, rodinných osláv, Vianoc alebo dovoleniek. Taká to albumu majú aj niečo do seba, avšak v dnešnej modernej dobe sú v hojnej miere zastúpené tzv. Fotokníh. Tie majú rad výhod aj nevýhod. V tomto článku si ukážeme čo v sebe skrýva album a čo fotokniha tak, aby ste si sami mohli vybrať, čo je pre Vaše snímky najvhodnejší.
 
Začneme fotoalbumom. To v sebe ukrýva niekoľkoročnú históriu. Takéto uschovanie fotografií sa hojne používalo aj v minulom storočí. Dnes existuje veľa rôznych albumov, ktoré si môžete kúpiť skoro podľa svojich predstáv. Stačí vybrať dizajn obalu, usporiadanie fotografií a potom už len vyvolané snímky zakladať. Výhodou môže byť aj samotné vyvolanie fotografií. To Vám môžeme zabezpečiť na našom webe Printpix. Výhodou je variablilita a rýchlosť dodania do niekoľkých málo dní. Ďalšou výhodou tohto riešenia môže pre niektorých byť dizajn. Ten je možné upravovať. Ďalším variantom je zaobstarať fotoknihu, ktorá je však cenovo trošku inde.

 

 

Fotokniha je už také "hranie" sa snímky. Umožňuje vytvoriť úplne vlastný dizajn, nielen hlavné strany, ale aj celé knižky, usporiadanie fotografií, popisky, text a mnoho ďalšieho. Sú hlavne obľúbeným darčekom k narodeninám či Vianociam. Vo fotoknihe sa tak môžete pustiť do hrania s fantáziou a vytvoriť pre Vašich blízkych krásne pozretie na fotografie, ktoré majú radi. Ceny takýchto to úprav snímok okolo troch stoviek korún až po niekoľko sto korún. Všetko záleží na niekoľkých aspektoch. Tou prvou je väzba. Na výber máte väčšinou z dosiek papierových alebo tvrdých, ale drahších. Ďalej je v hre veľkosť knižky. Tá môže byť od tej najmenšej až po XXL varianty, kam sa zmestí fotografií naozaj veľa. Posledným čo ovplyvňuje cenu, je počet strán, ktorý možno počas vytvárania pridávať a meniť. A ako takú fotoknihu vlastne vytvoriť?
 
Vytváranie fotokníh nie je nijako zložité. Ide o jednoduchú a veľmi obľúbenou variantu spracovania fotografií, ktorú možno urobiť aj z pohodlia domova. Stačí si do svojho počítača stiahnuť a nainštalovať program na tvorbu fotokníh. Najznámejším je Fotolab, ktorý poskytuje program CEWE Fotoknihy. Po spustení programu už môžete začať tvoriť. Jednoduché ovládanie Vám umožní naplno využiť Vašu kreativitu. Existuje samozrejme mnoho ďalších zaujímavých programov, ktoré umožňujú vytvoriť knižku sa snímky presne tak, ako si ju predstavujete.
 
Vybrať si medzi fotoalbumom či fotoknihou je len na Vás. Ak preferujete jednoduchosť, postačí Vám album, kam jednoducho zakladáte vyvolané snímky. Ak máte ale chuť a nápaditosť vytvoriť z fotografií krásnu niekoľkostranovú a graficky dokonalú fotoknihu, máte jedinečnú možnosť, avšak musíte počítať aj s vyššími obstarávacími nákladmi.

 

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)