Hravé detské fotografie

 

 

Najčastejším záberom vo fotografovaní sú malé deti, kde možno zachytiť plno ich emócií, úsmevy, plač alebo momentky, kedy objavujú s nadšením svet. Detský svet je farebný ako dúha a preto môžete vytvárať fotografie, nad ktorými sa potom budete spoločne smiať, až deti povyrastú. Vďaka zachyteným chvíľam vo fotografii zastavíte čas a vytvoríte si nezabudnuteľné zábery.
 
Malé deti sa radi obklopujú pastelovými farbičkami, či už sa jedná o hračky, prostredie, v takom pestrofarebnom svete sa cíti šťastne. Preto, až budete fotografovať deti, vytvorte, také im miesto, v ktorom sa budú cítiť pohodlne a spokojne, alebo je zachyťte v ich prirodzenej činnosti - doma - maľovanie, stavanie, pri hre, vonku na záhrade ...

 

 

Pre detskú fotografiu vonku je potreba dobrého slnečného svetla, aby dalo vyniknúť veselým farebným tónom a dotvorilo tú optimistickú náladu, ktorá je v súlade s detskou bezstarostnosťou. U detských fotografií si môžeme všimnúť zvláštneho pôvabu, kedy si práve ceníme prirodzeného bezprostredného výrazu v tvári a tiež nenuceného držanie tela. Takýchto to snímok býva naozaj veľmi málo a práve fotografovanie detí patrí medzi najviac obľúbeným fotografovaným objektom. Aj vďaka svojej hravosti a snímkam plných rôznorodých nálad.

 

 

 

Ak sa naopak chystáte vytvoriť rodinný snímku, opäť by mal vychádzať z hravosti. Také to naškrobené fotografovanie, po nekonečných prípravách, kedy sa celá rodina aj dieťa vystanoví, nepatrí medzi dobré snímky. Dieťa po dlhšej dobe môže byť znudené a fixované na jednom mieste je strnulé bez detského úsmevu a nespráva sa uvoľnene. Naopak skvelé snímky zaobstaráte, keď budete postupovať úplne obrátene. Vyberte vhodné prostredie, kde sa deti môžu voľne pohybovať. V tom to okamihu môžete hľadať vhodné zábery a stane sa, že budete veľmi prekvapení, koľko ich naraz objavíte. Detské snímky sa snažte vytvárať veľa zblízka, aby bol zachytený charakteristický výraz tváre v danej chvíli, a aby ste zabránili, prípadne obmedzili menej nezaujímavého prostredí alebo pozadia.

 

 

 

Fotografovanie detí patrí medzi peknú tvorbu, z uvedených snímok si potom môžete vytvoriť kalendár, potlač na hrnček, vankúš a plno iných predmetov, ktoré ako darček poteší a vyčarí úsmev na tvári.

 

 

Autor: Pavla Janíčková/ Lucie Kloučková

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)