Carne Griffiths - grafický umelec kresliaci čajom a alkoholom

V dnešnej dobe patrí do umeleckej tvorby mnohých. Ručne kreslené obrazy sa prerábajú do grafickej podoby, pretože počítačová grafika a dizajn tvoria náš moderný svet. Umelec Carne Griffiths pôvodne pochádzajúci z Liverpoolu prekvapil svojou kaligrafickou atramentovou tvorbou v spojení s grafity a kvapaliny . Sám si vytvoril kvapalnú zmes, z čaju zmiešanú s brandy a vodky, a začal tvoriť abstraktné obrazy. Niekomu by sa to zdalo zvláštne, ale jeho fascinujúca tvorba kreslených čiar, geometrických tvarov, kvetinových vzorov nabrala úspešne na obrátkach a stala sa populárnou aj vo svete módy .

 

Na kreslenie sa dostal vďaka svojmu dedkovi. Ako malý chlapec s nadšením pozoroval kreslenú tvorbu na papieri a vznikajúce svet bez hraníc. Umelec prezrádza, že jeho diela sú cestou úniku z každodenného života, inšpiruje sa surrealizmom a pocitom krásy a ničenia. Ku svojej tvorbe používa plniace pero, ktorym dokáže kresliť bezprostredne tenké a hrubé čiary a kvapalnú zmes, ktorú necháva zaschnúť a opakovane vrstvia k spontánnemu efektu.

 

Carne Griffiths vyštudoval umenie a dizajn - Kent Institute of Art and Design v Maidstone v roku 1995. Po jeho ukončení sa presťahoval do Londýna, kde začal pracovať ako dizajnér s výšivkou . Po dvanástich rokoch sa stal kreatívnym riaditeľom. Vyrába zložité vzory pre armádu, film, divadlo a módne a reklamný priemysel. Jeho zaujímavé návrhy boli použité pre uniformy vo filmoch Valkýra, Posledný škótsky kráľ a Fantóm opery. V roku 2008 sa jeho kvetinové vzory pre Asprey dostali na jeho prvú módnu prehliadku.

 

Talentovaný umelec neváhal a v roku 2010 si splnil sen, založil si štúdio so svojou tvorbou. V roku 2011 a 2012 vystavoval originálne potlače v Anglicku v Londýne na veľtrhu Kráľovskej akadémie - London Art Fair, neskôr aj v zámorí Urban na Ibize a umenia After Dark v New Orleans. Jeho neprehliadnuteľná tvorba sa prezentovala aj na tohtoročnom januárovým Art Fair v Londýne s veľkým úspechom.

 

                           

Umělecká tvorba - Carne Griffiths, zdroj: www.carnegriffiths.com

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)