Jeseň štetcom maľuje

Prelom z leta na jeseň každého rozmŕzať, slniečko sa schováva za tmavé mraky a vonku sa ochladzuje. Väčšina z nás jeseň kvôli daždivému a zachmuřenému počasie nemá rado, ale skúsme nájsť aj na tomto ročnom období niečo pozitívne.

 

 

 

 

Okrem nevľúdneho počasia sa čas od času ukáže a prosvitnou lúče slniečka, aj keď už nemajú takú silu ako v lete. Ale aj tak nás príjemne zahrejú a vykúzli úsmev. A kombinácia farebného lístia, ktoré sa v diaľke javí ako, keby les niekto vymaľoval pastelkami, nás vracia opäť do detských rokov, kedy sme zbierali gaštany a vyrábali z nich rôzne postavičky.

 

 

 

Pokiaľ sa práve ocitnete na prechádzke, či už s rodinou, deťmi alebo so psíkom, možno si všimnete spadnutého šušťavého lístie všetkých rôznych farieb. Javorové lístie je ako paleta jesene, a vďaka fotoaparátu jej môžete zachytiť a uchovať ako spomienku, a až bude celá krajina zabalená do bielej periny, alebo vytvoriť úchvatné fotografie s tematikou jesene. Pretože, ktoré iné ročné obdobie nám ponúka za pomoci fotoaparátu vymaľovať tie najkrajšie fotografie počas nezameniteľného okamihu? Jedine jeseň. Pozrite sa, ako sa FOTÍ KRAJINA.

 

 

 

Ak patríte medzi tých, ktorí si hovoria, že je lepšie sa pozerať na jesenný krajinu z tepla domova, o veľa prichádzate! Skúste vyraziť aj za nepriaznivého počasia von s fotoaparátom a nebudete ľutovať. Toľko okamihov, v ktorých budete môcť zachytiť jeseň je nepreberných. Krajina sa rýchlo mení a to aj vďaka mračne a zapadajúcemu slnku a preto máte jedinečné chvíle cvaknúť a vytvoriť pekné fotografie

 

 

 

Farbený jeseň možno zachytiť do fotografie rôzne, či už je to krajina alebo farebné lístie, svetlo pri západe slnka v tmavom lese alebo deti hrajúce sa vo opadanom lístie, mraky nad mestom ako keď je niekto namaľoval štetcom, farebné odrazy na vodnej hladine, tiché skaly , mesto pod hmlou, rôzne detaily pri makro snímky - žily na listoch, červené šípky na tŕňovom kríku, spadnuté jabĺčka na záhrade a pod.

 

 

 

Určite každý z vás aj tento rok zachytí nejaký ten pekný okamih, kedy sa mu podarí vyfotografovať jeseň vo svojej farebnej kráse, v tmavých alebo hrejivých odtieňoch. Z týchto snímok si potom môžete vytvoriť obrázky, koláže, pohľadnice pre svojich známych alebo aj foto-tapety, .. fantázii sa medze nekladú.

Autor: Pavla Janíčková

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)