Ako si vyrobiť rodinný fotokalendár

Máte veľkú zbierku prekrásnych fotografií sa spomienkami na udalosti alebo na nezabudnuteľné výlety alebo ľudí, ktoré sú vám najbližšie? Chceli by ste si vytvoriť originálny darček z fotiek, ale stále váhate aký? Vytvorte si jednoducho krásny kalendár, ktorý vám pripomenie okamihy, ktoré ste zažili alebo ho darujte ako darček pre radosť. Typov kalendárov je viac, či už sa jedná o nástenný, stolný alebo plánovacie, vložené fotografie vám alebo vašim blízkym vyčarí úsmev na tvári.
 
Ako si vytvoriť foto-kalendár
Spôsobov ako si vytvoriť pekný kalendár je viac, samozrejme existuje plno internetových serverov, kde postačí nahrať svoje fotky, poskladať ich a máte hotovo. Ale v našom návode, vás naučím ako pracovať s programom Adobe Photoshop od začiatku a vytvoriť si svoj vlastný originálny kalendár, ktorý podľa postupu zvládne každý.
 
výber fotografií
Pre vytvorenie kalendára vo formáte A3 - rozmer 297 x 420 cm budete potrebovať 13 fotografií. Zvoľte si tému a vyberte si pre všetky mesiace v roku a hlavné stranu fotografie. Môžete sa rozhodnú pre krajinu, architektúru, zvieratá alebo kvety, makro fotografie, čokoľvek vás napadne.
 
Rada: Premyslený kalendár s tematickými fotografiami vyzerá oveľa lepšie, než keď naskladáte osihotene fotky, ktoré sa vám práve páči.

 

 

 1. Veľkosť fotografií
  Nezabúdajte, ak budeme tvoriť kalendár vo veľkosti formátu A3, na veľkosť fotografií! Tu je kameň úrazu, ako sa hovorí. Všetky fotografie, ktoré budete vkladať do kalendára, musí mať rozlíšenie aspoň 250 dpi - najlepšie 300 dpi a veľkosť rovnakú ako je formát A3 - 297 x 420 alebo väčšiu. Ak sa rozhodnete vytvoriť rodinný kalendár, napríklad z naskenovaných čiernobielych fotografií v malom rozlíšení a vložíte si ich do kalendára, na monitore sa vám môžu zdať fotografie celkom dobré, ale pozor, ak sú malé, po výstupe z tlače nebudú kvalitnej ani zaostrené. Preto si, už pri výbere skontrolujte veľkosť a vyberajte len také, ktoré po zväčšení do kalendára budú kvalitnú pre tlač.
   
  Rada: Myslite na veľkosť dokumentu a rozlíšenie fotografií!

 

 

 1. Tvorba kalendára
  Vytvorte v programe Adobe Photoshop dokument, ktorý bude mať 13 strán, vo formáte A3, môžete sa rozhodnúť, či bude na šírku alebo na výšku. V návode sa zameriam na kalendár nástenný na šírku. Hlavné stranu si zvoľte, podľa témy celého kalendára, nechajte priestor 1 až 1,5 cm od vrchného kraja pre krúžkovú väzbu a na dolnom kraji počítajte s 3 cm. Na hlavnú stranu vložte text a napíšte kalendár a rok. Dolný okraj obsahuje kalendárne dáta - čísla a môže byť vo farebnom rámčeku alebo voľne alebo ich môžete aj poskladať na ľavú alebo pravú stranu kalendára, usporiadanie záleží na vás. Doprostred kalendára vložte fotografie pre každý mesiac.
   
  Rada: Ak ste sa rozhodli pre krajinu, nezabúdajte na ročné obdobie! Nedávajte zimné fotografie na jún a na december rozkvitnutý sad jabloní. Motívy pre tvorbu kalendára nemusíme vytvárať dlho sami, môžete použiť už hotové šablóny.

 

 

 1. Vytvorený kalendár
  Po vytvorení kalendára dokument uložte - uložiť ako, môžete ho ukladať, ako PSD alebo PDF so všetkými mesiaci v roku a hlavné stránkou. A následne si dokument vložte na USB a môžete si ho nechať vytlačiť a zmontovať krúžkovú väzbou dohromady.
   
  Rada: Vytvoriť si kalendár nie je zložité, pomôže vám tento jednoduchý návod s tvorbou v programe Adobe Photoshop. Originálny darček budete mať Hnedka hotový, a pretože vás nič neobmedzuje, ako keby ste si tvorili už v dopredu nastavenom kalendári, fantázii sa medze nekladú, tak skúste si s kreativitou pohrať a vykúzliť pekný kalendár, na ktorý sa každý rád pozrie a zaujmú ho vybrané fotografie . Nemusíte hľadieť len na jednu fotografiu v mesiaci, môžete ich tam vložiť viac a rôzne ich poskladať, vytvoriť koláž alebo rámčeky, prechody alebo s rôznymi efektmi. Kalendár môžeme mať aj rôzne písmo pre mesiace a čísla, záleží len na vás, aký si navrhnete.

 

 

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)