Úprava fotografií v Adobe Photoshop

Tvorenie v programe Adobe Photoshop ponúka mnohé v oblasti upravovania fotografií. Chceli by ste si vytvoriť krásnu foto-koláž z vybraných fotografií alebo efektívne upraviť obrázok do rámčeka? Jednoduché rady vám umožní, ako to dosiahnuť.

 

1. VÝBER FOTOGRAFIÍ
Vyberte si z vlastných fotografií tých, z ktorých by ste si chceli vytvoriť foto-koláž. Koláž si môžete poskladať mnohými spôsobmi, záleží len na vás, čo sa vám páči a akú máte predstavu. Fotografie môžete mať jednu vedľa druhej alebo rozlične proházené, napríklad aj našikmo, môžete ich urovnať na nejakom zaujímavom pozadí (abstrakcie, drevo, krajina, štruktúra). Fantázii sa medze nekladú!

 

2. EFEKTY
Aby ste docielili pekného efektu v skladaní fotografií do koláže, zvoľte prelínanie jednotlivých fotografií. Prelínanie si nastavíte jednoducho, kliknite na fotografiu, aby ste ju mali vybranú - pomocou klávesnice shift a F6. Objaví sa vám tabuľka, kde si nastavíte polomer prelínanie 1 alebo 2 obr. Body. Ďalším prepojením klávesových skratiek - CTRL a U si môžete nastaviť vo fotografiu ďalšie funkcie - odtieň, sýtosť, svetlosť, čím zefektívnite fotografiu.

 

 

 

 

 

 

3. koláže
Foto-koláž môžete mať poskladanú aj bez efektov, ako zaujímavý prvok si môžete nastaviť ohraničenie alebo rámček alebo nastavenie kontrastu, rozostrenie a ďalšie.
Všetky funkcie pre efekty nájdete v paneli OBRAZ alebo OBRAZ / PRISPÔSOBENIE.

 

 

 

 

 

4. VÝSLEDOK
Vo výsledku si môžete naaranžovať akúkoľvek foto-koláž, použiť ponúkané efekty, ktoré zvýraznia vašu tvorbu a po vytlačení a vložení do rámčeka sa môžete pýšiť úžasnú tvorbou

 

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)