Luis Royo, Obrázky plné vášne

Vášeň, túžba a žiadostivosť, tým by som opísala úžasné ilustrácie od známeho španielskeho maliara Luisa Roya. Jeho erotickú tvorbu sporo odetých dievčat a umelých foriem života už kdekto pozná. Možno neviete, že najprv začínal s kreslením komiksov, ďalej ilustráciám do knižiek, časopisov a dnes sa zaoberá prevažne technikou airbrush vytvárajúce dojem graficky realistické ilustrácie aj fotografie.

 

Umelec Luis Royo sa narodil v roku 1954 v Španielsku, malom mestečku Olalla. Vďaka jeho praktickej stránke osobnosti začal študovať na umeleckej škole technické kreslenie. Čoskoro spoznal, že už ho geometrické tvary toľko nelákajú a začal sa venovať maliarstva, dekoráciu a dizajn interiérov. Kombinoval dve rôzne odvetvia - dizajn interiéru a dekoračné štúdio.

 

V roku 1979 objavil čaro komiksov a začal kresliť fantazy a následne vystavil svoje diela na Angoulême komiksovom veľtrhu v roku 1980. V rovnakom roku nakoniec opustil svoju prácu v dizajnérskom štúdiu a začal sa venovať iba komiksovému kreslenie. Jeho veľkou príležitosťou bolo stretnutie s Rafaelom Martínez v Zaragoze na Comics veľtrhu. Vtedy bol poverený vytvoriť päť ilustrácií pre Norma Editorial, čo naštartovalo jeho profesionálnu spoluprácu , ktorá trvá až do dnes.

 

V nasledujúcich rokoch sa začali publikovať jeho kresby medzinárodne. Americkej časopisy, ako Heavy Metal a National Lampoon začali žiadať umelca pre vytvorenie ilustrácií na prvé stránky časopisov, aj európske časopisy ako Cimoc, Comic Art, Ere comprimé Total Metal sa na neho obracali s rovnakou prosbou. Avšak, jeho práca nie je len o komiksoch a obálkach pre časopisy a knihy. Luis vytvoril aj obaly na videá a PC hry. Neskôr v Ikusager Ediciones sa zverejnil jeho experimentálne komiks DESFASE. Rok 1992 sa pre umelcov stal veľkolepým . Vydal vynikajúci album s názvom WOMAN, ktoré spojilo dohromady jeho najlepší ilustrácie . S touto knihou dosiahol celosvetového úspechu a ukázal svoj ​​talent na kreslenie žien.

 

Hlavnou technikou, ktorou sa umelec zaoberá je technika airbrush ( americká retuš ) objavuje sa aj pastel a olejové farby, ktoré podčiarkujú výslednú farebnosť hotového diela. Neobáva sa experimentovať a hľadať stále nové techniky maľby, ktoré sú dnes prevedené aj do grafiky. Zameriava sa len na ľudské telo, hlavne krásu žien a na nebezpečné netvory, ktoré umiestňuje do rôznych stredovekých, ale aj budúcich svetov .

 

 

Umělec Luis Royo, zdroj: www.luisroyo.com

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)