Míla Fürstová - grafická výtvarníčky

Technika leptu, ktorá sa už moc často nevidí, tak s tou pracuje Češka pôsobiaci v Londýne . Jej grafika zaujme svojimi precíznymi detailmi, ktoré ako celok vytvárajú neskutočné obrazce. Míla Fürstová je grafická výtvarníčka. Tvorbe sa venuje poriadku rokov, ale až vďaka vytvorenému obalu na novú platňu kapely Coldplay sa zviditeľnila a stala sa úspešnou vo svojom odbore grafickej techniky leptu .

 

Maliarka a grafička Míla Fürstová sa narodila v Českej republike. Vyštudovala odbor umenia na Univerzite Karlovej v Prahe . V roku 2001 získala magisterský titul na Royal College of Art, kde študovala výtvarné umenie a potlač, a následne prednášala na Coventry University a University of Gloucestershire .

 

Dnes dlhodobo žije v Anglicku. V roku 2009 sa stala členkou Kráľovskej akadémie západné Anglicko v Bristole. V roku vytvorila obal hudobného albumu Ghost Stories anglickej skupine Coldplay, ktorý mal veľký úspech. V ten istý rok , svoje diela vystavovala v meste Shoreditch, výťažok z tejto akcie putoval na charitatívne účely.

 

Svoje diela za posledných desať rokov vystavuje v galériách v mnohých krajinách, vrátane Veľkej Británie, USA, Francúzska a Českej republiky. Zaujímavosťou je, že počas tejto doby získala 14 ocenení. Jej unikátna práca sa stala súčasťou významných súkromných i verejných zbierok u kráľovnej Alžbety II. a V & A Museum v Londýne, kde vystupovala jej diela v mnohých publikáciách a nielen to - v roku 2003 bola vymenovaná prvým umelcom v rezidencii Cheltenham Ladies ' College, kde založila a prevádzkovala umenia leptu .

 

Míly tvorba pôsobí jednoduchým dojmom, avšak vnútri obrazu sa nachádza stvárnený príbeh v ďalších obrazcoch. Tento nápad zaujal aj kapelu Coldplay. Pre úspešný obal dosky Míla vytvorila anjelské krídla a holubicu v jednoduchej kráse v bielej farbe na tmavo modrom pozadí. Jej tvorba je nadčasová a precízne technika leptu sa vo svete len tak nestratí .

 

                          

Grafická výtvarnice Míla Fürstová, zdroj: www.furstova.com

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)