Stredná Morava- medzi vinicami a Pradědem

Krásne pokojné mestečko obklopené prírodou v centre Moravy, to je Olomouc. Olomouc vždy patrila medzi najvýznamnejšie kráľovské mestá v českých krajinách, vďaka svojej výhodnej polohe, starobylé univerzite, duchovným, kultúrnym a remeselným tradíciám je aj dnes stále veľmi navštevované mesto. Prekvapí vás krásnou architektúrou a dvoma námestiami, kde na jednom z nich môžete uvidieť aj stĺp Najsvätejšej Trojice, ktorý je zaradený do pamiatok UNESCO alebo aj známy orloj či unikátny studne.

 

 

 

Medzi ďalšie navštevované miesta sa radí aj známa zoologická záhrada, ktorá skutočne stojí za videnie. Vstúpite Ak do záhrady, ocitnete sa nielen medzi klíčky so zvieratami, ale aj v hustom lese, kde môžete počuť vytie vlkov alebo vidieť malé opičky či skákajúci klokany. Zoologická záhrada je nielen miestom flóry a fauny, ale môžete z vrcholku rozhľadne vidieť celú Olomouc ako dlani.

 

 

Medzi posvätné a pútnické miesto patrí Svatý Kopeček, ktorý sa rozkladá na úpätí Hrubého Jeseníku a je vzdialený neďaleko od centra mesta, len 8 kilometrov. Najvýznamnejšou dominantou tohto posvätného miesta je barokový chrám Navštívenia Panny Márie, ktorý ako by stále v sebe nosil ducha skoršej doby. Samotná poloha posvätného miesta ponúka rozmanitý terén s krásnymi lesnými porastmi, údoliami s potoky a riečky. Krajina je ako stvorená pre poznanie celého mesta, ale aj okolia pri pešej túre alebo na bicykloch. Mesto je tak ideálnym miestom pre športové aj rekreačné vyžitie. Každý si nájde to svoje, prečo sa bude do Olomouca rád vracať.

 

 

Mesto stále pulzuje zábavnými kultúrnymi programami, či už sa jedná o múzeum a galéria, je možné si zaplávať v bazéne alebo vo veľkom akvaparky, alebo zájsť do kina. Alebo sa prejsť do rozľahlého krásne upraveného parku - Bezručova sady, kde si môžete oddýchnuť a opäť nabrať nové sily pre ďalšie poznávanie nových regiónov alebo okolitých hradov a zámkov. Najznámejšie kultúrne pamiatky Olomouckého kraja sú štátne hrad Bouzov, Šternberk, Helfštýn alebo tajomnom zahalené jaskyne Mladečské a Javoříčské.

 

Olomoucký kraj vás nenechá zabudnúť na skvelé zážitky, ktoré budete mať pri putovaní a poznávania. Je to región, ktorý svojou rozmanitosťou a bohatou ponukou využitia voľného času dokáže uspokojiť aj toho najnáročnejšieho návštevníka. Je vhodným miestom pre milovníkov historických a prírodných pamiatok a športu. V lete je plný farieb a zelene, tiež príjemného posedenia v reštauračných záhradkách a zdolaných turistických a cyklistických kilometrov. V turistickom regióne Stredná Morava - predovšetkým Haná, sa môžete zoznámiť so zaujímavými kultúrnymi a folklórnymi tradíciami, naopak región Jeseník je významný z hľadiska aktívneho odpočinku. Naopak v zime oblieka elegantný biely kabát, kde uvidíte na mačacích hlavách postavené vianočné trhy s čarovne osvetleným klziskom nielen pre deti, ucítite vôňu domácich zemiakových placiek a zbadáte neutíchajúci vianočnú atmosféru a parádne si môžete na zjazdovkách zalyžovať. Taký je Olomoucký kraj a plno krás v ňom môžete ešte nájsť!

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)