Zlúčenie fotografií Adobe v Photoshop

 

 

Máte plno fotografií, z ktorých by ste chceli vytvoriť niečo zaujímavé napr. Koláž, kalendár, pohľadnicu a niektoré by ste radi nakombinovali do jedného celku, ale neviete si rady?
Vďaka jednoduchému návodu, sa naučíte, ako zlúčiť dve fotografie i viac do jednej. Pomôže vám program Adobe Photoshop a pár cenných rád.
 
Ako vložiť orezaný obrázok do ďalšej fotografie?
Vyberte si fotografie, ktoré chcete zlúčiť dohromady. Vybrané fotografie si otvorte v programe Adobe Photoshop, s ktorými budete pracovať. Pre vás tu mám na ukážku, ako si vytvoriť z dvoch fotografií peknú pohľadnicu.

 

  Mapa Liberce a panorama Ještědu, ©[ Pavla Janíčková]/Fotky&Foto

 

Pomocou pera alebo lasa obkreslíte časť, ktorú chcete na vybrané fotografiu orezať. V tomto prípade to bude mapa Liberca. Dobré je si fotografiu pred orezaním zväčšiť a postupovať starostlivo perom okolo časti, ktorú orezávajú, aby ste videli aj detaily, ktoré sa pri skutočnej veľkosti môžu stratiť.

 

 

 Orezanie mapy Liberca, © [Pavla Janíčková] / Fotky & Foto

 

 

 Potom kliknete na orezanie alebo môžete na vymaskovanie orezané - vybrané časti z fotografie.

Ďalej máte dve varianty ako vložiť orezanú časť do druhej fotografie.
 
1.variana
Do pozadia - panel vrstva / nová / vrstva z pozadia, pridáte nový obrázok - fotografiu, do ktorej chcete časť vložiť.
 
2. variant
Skopírujete do novo otvoreného okna s fotografiou orezanú časť, pomocou klávesovej skratiek ctrl C a vložením ctrl V alebo v paneli ÚPRAVY - kopírovať a vložiť.

 

 Dvě fotografie v jedné, ©[ Pavla Janíčková]/Fotky&Foto

 

 

 

Po vložení do upravíte fotografií vďaka nastavenie svetelnosti, sýtosti výrezu, poprípade dokreslíte tiene / svetlo na výrez, doladíte okraje (najlepšie je nastaviť si už pri orezu 1 alebo 2 body) a pod. Ďalej si nastavíte orez fotografie na požadovanú veľkosť pohľadnice - 148 x 210 mm.

 

Zlúčené fotografie, © [Pavla Janíčková] / Fotky & Foto

 

 

Po orezaní finálnej fotografie z dvoch obrázkov je pohľadnice skoro hotová. Samozrejme jej môžete vylepšiť nejakým rámčekom alebo inými efektmi.

 

 

 Pohlednice Liberce, ©[ Pavla Janíčková]/Fotky&Foto

 

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)