Pavol Delej , emócie zachytené vo fotografii

Fotografie nás sprevádzajú na každom kroku. Dá sa povedať, že nás úplne obklopujú v dnešnom svete. Avšak každá fotografia nám hovorí niečo iné, pôsobí na nás iným dojmom. Do kategórie umeleckých fotografií pôsobiace na emócie by sme mohli zaradiť medzinárodného profesionálneho fotografa - Pavol Delej. Prevažne fotí svadby čarovným nádychom romantiky a zamilované páry, ale aj jeho krajinky majú hlbší zmysel.
Pavol Delej pochádza zo Slovenska, priamo z Bardejova. Zaoberá sa svadobným fotografovaním, svoju tvorbu neberie ako prácu, ale ako koníček, ktorý ho veľmi baví. Do svojich fotografií vkladá srdce, preto fotografie nie je iba obyčajným obrázkom, ale niečím viac, má v sebe emócie.

 

S tvorbou fotenie javí spojenie aj časté cestovanie. Pavol rád cestuje a spoznáva nové miesta, krásnu krajinu a ľudí. Pavol dokáže zachytiť moment, ktorý sa už nikdy viac neopakuje a vďaka jeho záberu je možné si uchovať spomienku na fotografiu na veky. Sám hovorí, že najviac miluje fotografovanie svadieb, pretože vďaka tomu spoznáva rôzne ľudí a ich príbehy. Na fotografovanie svadieb má rád, že môže previesť do fotografie momentky plné smiechu a radosti. Mimo svadieb fotí aj portréty, krajinu, hudbu.

 

Jeho tvorba má v sebe určité čaro zachyteného okamihu, ako by niekto zrazu zastavil čas. Dôležitým prvkom je svetlo. Mäkké a zároveň hrejivé, zaostrené na daný objekt, ktorý je ostrý a na fotografiu tým najdôležitejším. Ak sa zahľadíme na Pavolovi fotografie, nie sú na nich príliš pestré farby, skôr jemné pôsobiace harmonický na oko, ktoré si so zaujatím celú vytvorenou fotografii prezerá.

 

Pavolovi svadobné fotografie majú nádych citu a romantiky. V zamilovaných pároch možno nájsť krehkosť lásky, túžbu aj blízkosť, dôveru jedného navzájom. Krajina, ktorá je v pozadí , vytvára celok nezabudnuteľné danej chvíle. Tlmené svetlo do vás vkladá svadobné príbeh, až máte pocit, ako by ste boli vo fotografii. Naopak ostrosť kladie dôraz na záber, ktorý sú tou najdôležitejšou časťou .

 

Portréty ľudí aj krajina sú tvorené podobne. Svetlo patrí medzi najdôležitejšie a vytvára úplne úžasnú zachytenú atmosféru.

 

 

Fotograf Pavol Delej, zdroj: www.pavoldelej.sk

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)