Vaše fotografie vylepšené Photoshop- Retušovanie a klonovacia pečiatka

Pokračujeme krok za krokom v jednoduchej úprave fotografií v programe Adobe Photoshop, kde sa dozviete ďalšie cenné rady, ako na retušovanie rušivých elementov alebo ako si vylepšiť portréty, aby na fotografiu bola tvár úplne dokonalá.
 
4. ÚPRAVA FOTKA - RETUŠOVANIE Občas sa stane, že na fotografii objavíte rušivé prvky, ktoré by ste chceli zmazať, ale neviete ako na to. Poradíme vám, ako také detaily odstrániť a vytvoriť žiaduce fotografiu, o ktorú ste sa usilovali. Na snímkach môžete vidieť elektrické drôty, dopravné značky, šmuhy alebo škvrny, čokoľvek, čo sa vám nepáči. Určite nezavrhujte fotografiu, niekedy postačí len trocha úpravy v programe Adobe Photoshop a hneď je snímka opravený a podľa našich predstáv. K tomu všetkému vám postačí len pár minút úpravy.
 
AKO NA TO? Otvorte si v programe Adobe Photoshop svoju vybranú fotografiu. A v paneli vyberte si ponuke nástroj klonovacia pečiatka. V našom prípade máme zasneženú krajinu, kde sú rušivým prvkom drôty elektrického vedenia. Klikneme na nástroj klonovacia pečiatka a potom sa s pečiatkou presunieme na modrú oblohu, spojíme kláves ALT a ľavé tlačidlo myši, tým si uložíme modré pozadie a môžeme ťahom myši a držaním ľavého tlačidla odstrániť drôty na oblohe. Týmto spôsobom môže svoje fotografie jednoducho a zaberie vám to len pár minutiek a snímka je opäť vydarený!

 

 

Program Adobe Photoshop - retušovanie nežiaducich elementov na fotografiu

 

Fotografie po upravení za pomoci nástroje - klonovacia pečiatka

 

 

Klonovacia pečiatka

Nástroj klonovacia pečiatka v programe Adobe Photoshop sa dnes používa bežne k jednoduchej a rýchlej úprave fotografií. Jedná sa o kruhový výber, u ktorého si môžeme nastaviť jeho veľkosť, silu pôsobenie aj mäkkosť okrajov. Zdrojovú oblasť, ktorú chceme uložiť do pečiatky, definujeme tým, že klikneme ľavým tlačidlom myši s kurzorom nastaveným na miesto, odkiaľ chceme brať kresbu-obraz do pečiatky. Na použitie klonovacieho pečiatky v programe Adobe Photoshopu tlačíme kláves ALT. Vybraný obraz potom nanášame, buď poklepaním ľavým tlačidlom myši, alebo držaním ľavého tlačidla-ťahaním s klávesnicou ALT. Dôležitým parameter pre nastavenie klonovacieho pečiatky je voľba zarovnanie, ak si ho zaškrtneme, nastane spojenie medzi uloženým obrazom a cieľom. Ak postupne dvakrát kliknete, zdrojová oblasť sa bude meniť a posúvať rovnako, podľa toho, ako budeme meniť cieľ. Teda presnejšie, na čo klikneme pečiatkou, to sa nám automaticky uloží a následne sa nám zopakuje po kliknutí do fotografie. Veľký pozor si dajte pri ťahaní klonovacieho pečiatky, keď myšou budete ťahať, môže sa vám zobraziť viac časti, ktoré nechcete, preto je oveľa lepšie s pečiatkou poklepávať na jednotlivé miesta.

 

Fotografie dúhou s rušivými prvkami pred úpravou

 

Úprava fotografie za pomoci honovacieho pečiatky v programe Adobe Photoshop

 

Fotografie po úprave v programe Adobe Photoshop

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)