Stovežatej srdce Európy

      

 

Praha je čarovné mesto, kde sa prelína história s moderným svetom. Kto Prahu ešte nenavštívil, prichádza o mnohé. Každý si na tom to meste nájde svoje. Je hlavným mestom našej krajiny, srdcom Európy a hovorí sa o nej, že je stověžatá. Praha nielen pre umelcov je miestom plné inšpirácie, kultúry, zábavy, života, ale aj centrom obchodu. Však už v samotnom strede sa nachádza Staromestské námestie s Orlojom, Národná galéria a kostol sv. Mikuláša a plno prepletajúcich uličiek vedúci, až na Karlovu na Pražský hrad alebo k úchvatné podívané pozdĺž nábrežia Vltavy.

 

 

Prejdete ak sa po nábreží Vltavy, počuješ spev čajok, lietajú nad vodou alebo zbadáte okázalú krásu a krehkosť prechádzajúcich cez labutí, snáď si len kratučkú chvíľu uvedomíte, ako by sa tu zastavil čas. Hukot parníkov plávajúcich po rieke vás však opäť vráti do 21. storočia a pokračovaním na Karlov most vás iste zaujmú postavené veže na jeho začiatku a konci. Vydáte Ak po schodoch na vrchol Staré mosteckej veže, výstup stojí za to. Ponúkne vám krásny pohľad na Prahu.

 

Cestou po Karlovom moste stretnete plno kupcov a umelcov ponúkajúcich drobnosti na pamiatku, ale aj zaujímavé portréty a kresby. Praha je známa aj plno starými českými povesťami a legendami. A kto, dôjde aspoň do polovičky Karlovho mostu, môže sa dotknúť pre šťastie na sochy, ktoré plnia priania. Kto je naopak nadšený turista a rád spoznáva mesto a výletom, určite dôjde, až na Pražský hrad, ktorý sa týči nad mestom. Po schodoch hore až k samotnému chrámu sv. Víta, sa môžete dostať práve od Karlovho mosta. Panorámu Prahy vás očarí a záhrady pod Pražským hradom vás vyzve na príjemné posedenie u vínka a sladkého zákusku.

Praha v sebe skrýva toľko úžasných pamiatok a miest, že ju nemožno prejsť za jediný deň. V akomkoľvek ročnom období zbadáte mesto s jeho atmosférou a budete sa sem radi vracať. Valdštejnskej záhrady s rybníčkom plný lekien vás zavedú do pokojnejšej časti mesta, naopak Petřínska veža, turisticky najnavštevovanejšie vám pripomenie ruch veľkomesta.

K nezabudnuteľným miestam v hlavnom meste patrí aj Národné divadlo, Národné múzeum na Václavskom námestí, Letohrádok kráľovnej Anny, Tancujúci dom, Vyšehrad, Trójsky zámok a vinice s botanickou záhradou, zoologická záhrada, Stromovka a rozprávkový Průhonický zámok s nádherným parkom ...

 

          

 

 

                                                                                                                                                                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všetky pamiatky a miesta sú pre každého zážitkom, ale aj mimo turistických trás a vybraných výletných cieľov, je pekné si prejsť mesto krížom krážom, kamkoľvek vás nohy zavedú a ak sa vám stane, že zrovna zablúdite v niektorých křivolatých uličkách, nemajte obavy, napríklad práve objavíte originálne kaviarničku, o ktoré ste nemali ani zdanie, alebo pekný obchodík so suvenírmi, obrazy či správny okamih pre jedinečnú fotografiu mesta Prahy.

 

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)