Prelínanie obrázkov v Adobe Photoshop

1. Prelínanie dvoch obrázkov nie je ťažké, aby ste docielili pekného splynutie dvoch obrázkov do jedného, postačí vám zopár cenných rád. Najprv si obrázok s jablkom vyberte za pomocou nástrojom - pero. Ohraničíme si tak obrázok sa, ktorým ďalej pracovať. Potom vyberte aj obrázok s hruškou, ale len do polovice.

 

 

 

 

 

2. Pre splynutie dvoch obrázkov do jedného celku vám pomôžu nástroje v Adobe Photoshop - pero pre výber, kopírovanie, prenášanie - vložiť a panel výber / zmeniť / prolnout okraje. Už máte vybrané obrázky, následne si vytvorte nový dokument - súbor / nový. Nastavte si obrázok napr. Na formát A4 - 210 x 297 cm.

 

 

 

3. Vložte do nového dokumentu vybranej jablko a potom hrušku. Na stránke teraz máte dva obrázky. Jeden obrázok môže byť väčší a druhý menší a tiež sú rôzne farebné. V paneli úpravy zvoľte úpravy / deformovať. Nezabúdajte překlekávat obrázky - vrstvy, aby ste mohli pracovať na zjednotení obrázku. U transformácie sa vám objaví štyri body, s ktorými môžete pohybovať a obrázok si tak nastaviť na požadovanú veľkosť - veľkosť jablká.

 

 

 

4. Po nastavení veľkosti oboch obrázku je potrebné urobiť výber a splynúť obrázky do jedného celku. Vytvorí sa jeden obrázok jablko-hruška. Vytvorte obdĺžnik cez dva obrázky a vyberte na paneli - výber / zmeniť a prelínanie okrajov, nastavte si pre hrušku 50%.

 

 

 

 

 

 

 

5. Hrušku a jablko už máte ako jeden celok, ale farebne nie sú ešte zjednotení. Vezmite si pero a vytvorte oblúčiky, kde bude nádych zelenej farby. Perom vytvoríte výber a potom kliknete na vrstvu jablká a dáte klávesovú skratky CTRL a U. Objaví sa vám nastavenia farieb - hodnoty odtieňa, sýtosti, svetlosti. Nastavíte si potrebnú farebnosť a jablko-hruška je vytvorená.
 
Týmto spôsobom si môžete vytvoriť zaujímavé obrázky, foto-koláže alebo panorámy, zaleží len na vašej fantázii.

 Autor: Pavla Janíčková

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)