Vaše fotografie vylepšené Photoshopom

Radi by ste si upravili svoje fotografie, ale poriadne neviete ako na to? Máte na snímke červené oči alebo sa vám páči panoráma, ktoré ste zachytili na svojej dovolenke, ale rušivým prvkom sa stali drôty elektrického vedenia alebo máte snímky, ktoré by ste si chceli dať do rámčeka, ale sú príliš tmavé alebo naopak svetlé? V článku nájdete plno jednoduchých rád, ako upraviť svoje urobené snímky a vytvoriť fotografie, ktoré si vystavíte.

 
      1) ÚPRAVA FOTKA - orezania snímky Tiež sa vám to určite stalo, že ste fotili na výlete svoju rodinu pri hrade a zrazu po vytvorení snímky zistíte, že je tam kúsok hlavy prichádzajúceho turistov alebo rozkročená noha? Alebo ste fotili pamiatku a na snímke je aj nenáležitá dopravná značka alebo prechádzajúce auto, proste čokoľvek, čo narušuju vytvorený snímok? Poradíme vám, ako jednoducho snímky orezať a zachovať iba to, čo chcete, aby na fotografii malo zostať.
 
      AKO NA TO?

 

      Otvorte si vo Photoshope vybranú fotografiu.

 

Zvoľte v paneloch obdĺžnikový výber a vyberte celú fotografiu bez rušivých prvkov
a potom kliknite na obraz a orezať.

 

 

 

Vytvoríme tak fotografiu, ktorú ste pôvodne chceli zachytiť, ale nepodarilo sa vám to, kvôli prichádzajúcim turistom.

 

 

2. ÚPRAVA FOTKA - JAS A KONTRAST
Určite sa vám stalo, že ste odfotili snímky, ktoré sa vám zdali dobré, ale až doma na monitore ste zistili, že zaznamenaná fotografia je príliš tmavá alebo veľa presvetlený. Čo teraz s tým? Ak chcete, aby vaše fotografie bola v poriadku, stačí len upraviť jas alebo kontrast v paneli úpravy.
AKO NA TO?
Otvorte si vo Photoshope opäť vybranú fotografi a v paneli úpravy zvoľte jas alebo kontrast, môžete si upraviť sýtosť farieb, zaostriť a pod. Až do dokonalosti snímky.

 

 

 

 

3. ÚPRAVA FOTKA - ČERVENÉ OČI
Ak fotíte na spoločenských akcií alebo keď sa stmieva, občas sa stane, že ľudí, ktoré práve zachytávate majú na snímke červené oči. Neviete, ako to opraviť, poradíme vám.
 
AKO NA TO?
Otvorte si vo Photoshope vybranú fotografiu. A v paneli úprav alebo ak máte novšiu verziu - tak v paneli vylepšiť vyberte automatickú oprava efektu červených očí alebo odstrániť červené oči. Zobrazí sa vám miesto myši koliesko, ktoré umiestnite na nežiaduce červené oči a potom výber potvrdíte OK.

 

 

 

V ďalšom článku vám poradíme, ako na retušováním rušivých elementov na fotografiu (elektrické drôty, značky, a pod.) Alebo ako zjednotiť tvár k dokonalosti.

 

 

 

Autor: Pavla Janíčková

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)