TYP SÚBOROV ZAKÚPENÝCH FOTOGRAFIÍ

Ako zistím aký typ súboru fotografie po zakúpení dostanem?

Typ súboru sa líši podľa licencie. Základné modré licencie sú poskytované prevažne ako obrázky a ilustrácie v JPEG formáte. Vektorové licencie sú poskytované prevažne vo formáte EPS, AI alebo SVG, prípadne zabalené archívy ZIP.

Čo to znamená Vektor?

Zakúpením tohto produktu v licenci V nebo XV získate vektorovú kresbu pre ďalšie spracovanie. Vektory sú kompatibilné s programami Adobe a niektorými ďalšími. U niektorých programov, ako napríklad CorelDraw nie je mozné zaručiť plnú funkčnosť, pretože ide o hobby program, ktorý nevie korektne pracovať so zložitejšími vektorovými formátmi. Vektor možno previesť aj na klasický JPEG obrázok.

Môžem zakúpené vektory otvoriť v programe CorelDRAW, Adobe Photoshop?

Vektory sú kompatibilné s programami Adobe a niektorými ďalšími. U niektorých programov, ako napríklad CorelDraw nie je mozné zaručiť plnú funkčnosť, pretože ide o hobby program, ktorý nevie korektne pracovať so zložitejšími vektorovými formátmi. Vektor možno previesť aj na klasický JPEG obrázok.

Prečo je vektorový formát tak obľúbený?

Vektorové formáty EPS, AI alebo SVG sú veľmi variabilné súbory spracované v krivkách. Z vektora možno tlačiť akúkoľvek veľkosť a kvalita bude stále stopercentná. Možno upravovať farby, pridávať a odstraňovať rôzne prvky. U vektorov sa fantázii medze nekladú.
V našej ponuke nájdete vektormi zo všetkých odborov, rôzne motívy az celého sveta. Autori nám prispievajú niekoľko tisíc, niekedy aj desiatok tisíc vektorov mesačne. Ku koncu červa 2014 sme ponúkali viac ako 3 800 000 vektorov.

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)