Bezpečná platba na webe platobnou kartou

On-line platobná brána využívaná na portáli fotobanky Fotky&Foto je prevádzkovaná spoločnosťou PayMUZO a nazýva sa GP webpay. Táto brána umožňuje zabezpečenú platbu prostredníctvom bankovej karty MasterCard a VISA pri on-line transakciách.Platba on-line pomocou platobnej karty je jednoduchá a bezpečná.

Výhody on-line platby GP webpay na fotobanke Fotky&Foto

  • Podpora všetkých kariet MasterCard a VISA (vrátane Maestro a VISA Electron)
  • Non-stop dostupnosť služieb a nonstop monitoring
  • Okamžité overenie a potvrdenie platby
  • Súlad s najprísnejšími bezpečnostnými štandardmi (3-D Secure)
  • Certifikácia a audit spoločnosťami vydávajúcimi karty
MasterCard SecureCode Verified by VISA

Informácie o platobnej karte neposkytujete fotobanke Fotky&Foto, ale iba platobnej bráne a vydavateľovi Vašej platobnej karty.

Ako platobný systém funguje?

On-line platba prostredníctvom platobnej karty so systémom GP webpay je bezpečná. Vytvorené informácie o platbe sú fotobankou Fotky&Foto šifrované pomocou oficiálnych certifikátov a odoslané systému GP webpay. Systém GP webpay vykoná autentikáciu držiteľa karty za použitia štandardu 3-D Secure u vydavateľa Vašej platobnej karty. Ak výsledok autentikácie povoľuje pokračovať v procese platby, GP webpay zašle požiadavku na autorizáciu platobnej transakcie. V prípade, že výsledok autentikácie nepovoľuje pokračovať, proces platby je zastavený. Požiadavka na autorizáciu je zúčtovacou bankou odovzdaný medzibankovými sieťami vydavateľovi karty. Vydavateľská banka vykoná autorizáciu transakcie a výsledok pošle späť systému GP webpay. Systém GP webpay doručí výsledok platby späť do internetového obchodu fotobanky Fotky&Foto. Fotobanka túto úspešnú platbu zaznamená a pripíše Vám kredit na nákup fotografií, plagátov, tlač obrazov, prípadne Vám odošle Vaše objednané fotografie.

Čo znamená bezpečnostný štandard 3-D Secure?

Medzinárodné asociácie zaviedli štandard pomenovaný 3-D Secure pre jedinečnú identifikáciu všetkých strán zapojených do on-line transakcie. Takto sa vytvorilo úzke spojenie medzi vydavateľskou bankou a držiteľom karty na jednej strane a obchodníkom a zúčtovacou bankou na strane druhej a to je aj hlavnou výhodou platobnej brány GP webpay. Bezpečnosť systému GP webpay je posilnená používaním digitálneho podpisu všetkých dát prenášaných medzi platobnou bránou a on-line obchodom.

Mechanizmus 3-D Secure slúži na autentikácii držiteľa karty. Každá karta zadaná do platobnej brány je kontrolovaná príslušnou asociáciou MasterCard alebo VISA. Overuje sa, či je pre kartu požadovaná autentikácia držiteľa karty, alebo nie. V prípade požiadavky autentikácie je držiteľ presmerovaný na systém vydavateľskej banky, kde potvrdí svoju identitu (heslo, e-PIN, alebo inú tajnú informáciu, zdieľanú s vydavateľom karty). Výsledok autentikácie je odovzdaný späť do platobnej brány.

 
Veľmi nerádi Vás otravujeme, ale musíme Vás informovať, že tento web používa cookies. Používaním tohto webu súhlasíte. Viac informácií
Obľúbené (0)